Vojvodina protutnjala Pirotom za skor 4:0

Košarkaši KK Pirot u petak su, u okviru četvrtog kola Košarkaške lige Srbije, u pirotskoj hali “Kej” dočekali ekipu Vojvodine, rezultat na kraju 95:73 za goste.

Pirotski košarkaši ove sezone prvi put u svojoj istoriji igraju u najvišem rangu srpske košarke i pre ovog duela su imali skor od dve pobede i jednog poraza što je sasvim zadovoljavajuće za debitante. Sa druge strane ekipa Vojvodine, predvođena iskusnim trenerom Miroslavom Mutom Nikolićem, imala je maksimalan učinak i u Pirot stigla sa maksimalnim učinkom (3 od 3 pobede).

U prvoj četvrtini su se domaći košarkaši držali jako dobro i malo je falilo da se u drugu deonicu uđe nerešenim rezultatom, ipak Vojvodina je dobila taj deo igre rezultatom 22:20. U drugoj četvrtini su gosti zaigrali bolje ali su sve do pred kraj prvog poluvremena Piroćanci držali priključak da bi se na odmor otišlo rezultatom 40:48. U drugom poluvremenu je došlo do umora domaćih igrača i pada koncentracije pa se Vojvodina “odlepila” i do kraja trećeg dela igre stigla do dvocifrene prednosti a do kraja utakmice i do ubedljive pobede, 95:73.

Najefikasniji u KK Pirot je bio Filipović sa 22 poena, sledili su ga Đonlić sa 13, Matović 10, Pantić 7, Flanigan 6, Pendić 6, Rašić 5… Kod gostujuće ekipe najefikasniji je bio Savić sa 25 postignutih poena. Posle ovog poraza, KK Pirot se nalazi na sredini tabele sa skorom od 2 pobede i 2 poraza a u sledećem kolu, narednog vikenda, gostuje u Starim Banovcima gde će igrati protiv KK Dunav.