Dva penala i podela bodova u Loznici

Fudbaleri Radničkog iz Pirota danas su, u okviru 11. kola Prve lige Srbije, gostovali u Loznici gde su se sastali sa istoimenom ekipom, rezultat na kraju 1:1.

U prvom poluvremenu nije bilo prevelikih uzbuđenja, po nekoliko pokušaja igrača oba tima ali su posle 45 minuta mreže mirovale. U drugom poluvremenu takođe izjednačena igra, i domaći i gosti su imali pokušaje ali se na prvi gol čekalo do 63. minuta kada je sudija dosudio penal za Bele. Precizan sa bele tačke bio je Petrović i doveo Radnički u vođstvo. Ipak, nije dugo trajalala prednost gostujuće ekipe jer je u 70. minutu sudija opet pokazao na penal, ovoga puta za domaće. Siguran penaldžija bio je i Komarčević koji je izjednačio i postavio, ispostaviće se, krajnji rezultat, 1:1.

Posle ovog osvojenog boda, Radnički se nalazi na 9. mestu sa 14 bodova i utakmicom više od ostalih timova a u sledećem kolu, 21. oktobra, ugostiće u Pirotu fudbalere Proletera.