Vratili se migranti: Za to ste glasali?

Pirot, jedan od najlepših i najuređenijih gradova; grad koji se može pohvaliti da u njemu žive Piroćanke i Piroćanci; grad sa bogatom istorijom i kulturnom baštinom; grad koji spaja tradiciju i sadašnjost; grad u kojem se deca mogu igrati na ulicama bez straha.

I, onda, pojave se ljudi od ko zna gde. Ljudi koji kažu da beže od rata a u njihovoj državi se i ne ratuje. Ljudi koji tvrde da su izbeglice a ne traže mir i slobodu. Ljudi koji su “porodični” a nigde žena i dece. Ljudi koji su “pobožni” a piju po parkovima i nasrću da Piroćanke. Ljudi čija se imena i biografije ne znaju. Ljudi čije se namere ne znaju. Ljudi koji postaju naše nove komšije.

Kako se to desilo? Kako je Pirot od jedne male i mirne sredine postao “divlji zapad”, gde naše kćerke ne smeju same da šetaju posle 18h, jer će ih napasti grupa neznanih lica, neznanog porekla? Kako je Pirot postao svratište za belosvetske “migrante”, da ne kažemo propalice? Kako smo dozvolili da moć odluke damo ljudima kojima je Pirot nebitan, ljudima koji se kunu u evre i dolare?

Da se razumemo, gospoda “migranti” nisu odabrali Pirot na mapi Evrope. Oni su u NAŠ grad dovezeni autobusima pod policijskom pratnjom! Neko je to (iz Beograda) naredio, a neko je to (iz Pirota) prihvatio. Da li je migrante prihvatio isti onaj koji ih je, pre izbora, “iselio”? I na sva usta je o tome pisao poslušnički portal pirotski, kumovski, koji je gromoglasno iselio “migrante”. A oni nam se, kao bumerang, vratiše u većem broju.

Pa da, bili su izbori, bila je borba za svaki glas. To što je neko do glasova došao obmanom (pričajući da “migrante” iseljava a u suštini im je sređivao besplatne apartmane) se zaboravi. Piroćanci i Piroćanke imaju kratku pamet, to se po peti put dokazalo. Kratka pamet i spremnost da se zbog veresije prodaje gotovo je dobitna kombinacija za ribarenje u mutnom, vladanje bez škole i iskustva, prodaju i predaju Pirota belosvetskim “migrantima”.

Piroćanke i Piroćanci, da li ste za ovo glasali? Ako jeste, svaka vam čast! Ako niste, Bog neka nam da snage da odbranimo NAŠ grad i da ostanemo Piroćanke i Piroćanci u Pirotu.

Slika – Čitalac

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *