Druga pobeda košarkaša KK Pirot

Košarkaši KK Pirot juče su, u okviru trećeg kola Košarkaške lige Srbije, u pirotskoj hali “Kej” dočekali ekipu Dynamic iz Beograda, rezultat na kraju 79:75.

Posle pobede na otvaranju sezone protiv OKK Beograd u Pirotu (83:74) te poraza protiv Metalca u Valjevu (82:75), košarkaši KK Pirot su na svom terenu dočekali Beograđane koji su uoči ovog meča imali po pobedu i poraz pa se očekivao neizvestan meč. Tako je i bilo, gosti su bolje otvorili utakmicu i vodili na kraju prve četvrtine, 22:20. Ipak, u drugoj četvrtini su Piroćanci zaigrali bolje u napadu i čvršće u odbrani pa se na poluvreme otišlo vođstvom domaćih, 42:41.

I u drugom poluvremenu su igrači KK Pirot bili bolji, u trećoj četvrtini se rezultatski “odlepili” te u poslednju deonicu ušli sa prednošću od 12 poena. Ipak, u poslednjoj četvrtini su gosti zaigrali mnogo bolje, pokušavali da preokrenu rezultat ali im i pored dobijene četvrtine (15:23) to nije pošlo za rukom, rezultat na kraju 79:75 i druga pobeda za KK Pirot koji je sa 21 poenom predvodio Pantić a sledili su ga Mukanović sa 14, Pendić sa 13, Matović sa 11 poena…

U narednom kolu košarkaši KK Pirot će sledećeg vikenda igrati u Pirotu protiv ekipe Vojvodine iz Novog Sada, koja iz prva tri kola ima maksimalan učinak.