Bitna pobeda Radničkog, u Pirotu pao Zemun

Fudbaleri Radničkog danas su, u okviru desetog kola Prve lige Srbije, na stadionu “Dragan Nikolić” dočekali fudbalere FK Zemun, rezultat na kraju 2:1 za Bele.

Radnički je bio u situaciji gde je jedino pobeda bila važna, kako bi se pobeglo iz zone ispadanja ili se bar držao priključak sa timovima iz sredine tabele. Došao je novi trener, Puača, pre par nedelja, došlo je nekoliko novih igrača te se lepršav fudbal i nije očekivao. Ipak, Beli su krenuli ofanzivno protiv mlade ekipe Zemuna i diktirali tempo, te poveli golom Petrovića u 35. minutu. Svega tri minuta kasnije gosti stižu do izjednačenja, Avrić se našao sam pred Šuljagićem i matirao ga. Mogli su Beli do novog vođstva na kraju prvog dela ali je dobar udarac zaustavila prečka.

U drugom poluvremenu odmah pogodak za Radnički, Tolić je naleteo na odbitak i Beli su došli do vođstva u 47. minutu. Posle tog gola Beli su delovali letargično, kao da nisu hteli da rizikuju pa nije bilo previše uzbuđenja do kraja meča. Ipak, cilj je ostvaren, upisana je pobeda i Radnički se sada nalazi na 10. mestu sa 13 osvojenih bodova.