KK Pirot u derbiju savladao Zemun

Košarkaši KK Pirot danas su, u okviru 18. kola Druge lige Srbije, u hali Kej ugostili i savladali ekipu Zemun Fitofarmacija.

Derbi 18. kola, koji se igrao danas umesto 19.02.2020. jer je u tom terminu hala Kej zauzeta, opravdao je očekivanja gledalaca. Utakmica između KK Pirot, koji je pre ovog kola imao skor 12-5, i Zemuna, 13-4, je počela u znaku domaćih košarkaša koji su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 31:19. U drugoj četvrtini su se gosti “probudili” ali su i taj deo igre domaći dobili rezultatom 29:22 pa se na poluvreme otišlo rezultatom 60:41. Treća četvrtina je donela mnogo izjednačeniju borbu na terenu a taj deo igre su igrači Zemuna dobili rezultatom 22:15. Pred poslednju četvrtinu su igrači KK Pirot imali veliku prednost (75:63) ali su gostujući igrači bili bolji u tom delu igre i napravili 10 razlike (29:19) ali je ipak na kraju KK Pirot upisao izuzetno važnu pobedu, 94:92.

Posle ove utakmice, KK Pirot ima skor 13-5, isto kao i Zemun, a ispred su samo Sloga (14-3) i Radnički Beograd (15-2). U sledećem kolu KK Pirot gostuje u Beogradu gde će igrati protiv ekipe Beovuk.